RM-WIN & Robot Millennium & Soldis
Forum na temat projektowania RM-WIN, Robot Millennium & Soldis

Pytania - Prawie podstawy

Nowicjusz - 2008-10-14, 18:27
Temat postu: Prawie podstawy
Witam. Może moje pytania wydadząsie niektórym śmieszne, ale dopiero pierwszy raz mam styczność z programem rm-win i jestem kompletnie zielony. Rzecz jasna zrobiłem sobie podstawowy kurs ze strony ale i tak niewiele sie z niego dowiedziałem :-/ ,,,a więc moje pytanie brzmi: Jak narysować na belce\ramie obciążenie trójkątne leżące na więcej niż jednym pręcie? Próbuję tworzyć to z obciążenia trapezowego ale nie za bardzo mi to wychodzi :-? ,,,z góry dzięki za odpowiedź i... cierpliwość :->
Nowicjusz - 2008-10-14, 21:16

Jeszcze jedno pytanie. Mianowicie jak narysować obciążenie momentem ?
Jawa - 2008-10-15, 20:41

Trójkąt to szczególny przypadek trapezu tak więc musisz wybrać obciążenie trapezowe a jako wierzchołki trapezu podać tą samą wartość. Wszystko się wyjaśni jak zerkniesz w zrzut ekranu.

Jeśli trójkąt miałby mieć wierzchołek na początku to w ax oraz bx nalży wpisać 0.

PS: nie ma głupich pytań, nie wiesz to pytaj i zawsze wracaj na forum. Może Ty kiedyś komuś pomożesz.

Nowicjusz - 2008-10-15, 23:03

Dzięki wielkie za pomoc :-D ,po takim wytłumaczeniu na pewno będzie mi łatwiej. Ale pojawiają się kolejne niezrozumiałe dla mie zagadnienia :-/ ,mianowicie chodzi o podpory ,bowiem z menu jest ich do wyboru zaledwie 4 ,wśród nich jest m.in "sztywne zamocowanie z możiwoscią przesuwu poprzecznie do osi pręta" ,ale nie ma "sztywnego zamocowania z możliwością przesuwu wzdłuż pręta" (można je gdzieś znaleźć?? ,czy moze należy je tworzyć poprzez obrót "przesuwu poprzecznego" o pewien kąt??) ,,,i pytanie które się powtórzy ,,,chodzi o to jak narysować "obciążenie momentem liniowo rozłożone" ,,,
ynio - 2008-10-16, 13:14

Nowicjusz napisa³/a:
Dzięki wielkie za pomoc :-D ,po takim wytłumaczeniu na pewno będzie mi łatwiej. Ale pojawiają się kolejne niezrozumiałe dla mie zagadnienia :-/ ,mianowicie chodzi o podpory ,bowiem z menu jest ich do wyboru zaledwie 4 ,wśród nich jest m.in "sztywne zamocowanie z możiwoscią przesuwu poprzecznie do osi pręta" ,ale nie ma "sztywnego zamocowania z możliwością przesuwu wzdłuż pręta" (można je gdzieś znaleźć?? ,czy moze należy je tworzyć poprzez obrót "przesuwu poprzecznego" o pewien kąt??) ,,,i pytanie które się powtórzy ,,,chodzi o to jak narysować "obciążenie momentem liniowo rozłożone" ,,,


1. kliknij na wybierana podpore kilka razy to zacznie sie obracać
2. nia ma obciażenia momentem liniowo rozłożonego

Jawa - 2008-10-16, 15:47

ynio napisa³/a:
1. kliknij na wybierana podpore kilka razy to zacznie sie obracać
2. nia ma obciażenia momentem liniowo rozłożonego


Dokładnie!

wilukce - 2009-03-17, 14:01

a ja mam takie pytanie, mianowicie. Chcialem zrobic najprostszy pret jaki sie da o dł 4m. z dwiema podporami. pierwsze na 1m druga na 4m. obciazenie trojkatne od 1 do 2m. nie wiem wlasnie jak to zrobic gdyz podpora wypada w polowie obciazenia i dzieli pret na 2 czesci a obciazenia na 2 oddzielne prety nie wiem jak zrobic
Jawa - 2009-03-19, 15:28

Pogubiłem się trochę, pręt 4m, obciążenie 2m ale dzieli pręt na 2 części??
Nieważne. Jeśli jednak część obciążenia trójkątnego masz na 2 belce a resztę na 2 to właśnie o to chodzi,jeśli Cię dobrze nie zrozumiałem zamieść chociaż odręczny rysunek schematu jaki chcesz uzyskać.

kosma - 2009-04-07, 09:50

Ja też mam pytanie. Jak zadać takie obciążenie po trapezie? Tzn konkretnie jak zadac wartosc obciazenia w wezle B
marmax3 - 2009-04-07, 10:51

Przy definiowaniu obciążenia rozłożonego po wpisaniu wartości pa wartość pb "wskakuje" taka sama - ale można ją od razu zmienić! Wystarczy kliknąć na wartość ;-)

kosma - 2009-04-07, 12:14

Pewnie to wina tego, że mam wersję studencką(4.21), ale niemożliwym jest ustalenie wartości pb. Podobnie ze wstawieniem przegubów.. :/
Jawa - 2009-04-13, 22:01

Nic z tych rzeczy! Wersja "studencka" jest w pełni funkcjonalna tylko, że stara!
gośc - 2009-04-14, 22:06

a może mi ktoś powiedzieć jak zdefiniowac łuk ,bo mi cały czas wychodzi pręt nie wiem dlaczego z góry dzieki
:?: :?:

Jawa - 2009-04-17, 08:43

Wybierasz definiowanie łuku jak poniżej:



i wklepujesz przykładowe dane jak w okienku i wychodzi Ci następujący łuk. Prawdopodobnie Twój problem polega na tym, że wpisujesz liczbę prętów równą 1! W moim przykładzie dałem 10.


Go¶æ - 2009-05-09, 13:39

Witam!

Chciałbym sprawdzić czy poprawnie policzyłem reakcje w podporach w poniższej belce, ale mam problem z narysowaniem obciążenia trójkątnego rozłożonego na jeden pręt i kawałek kolejnego. Prosiłbym o wskazówki ;)

http://i95.photobucket.co...us/belka_p2.jpg

marmax3 - 2009-05-11, 08:44

Oj ludziska...
Studiujesz, a masz problemy albo proporcjami (bo należy najpierw policzyć wartość obciążenia nad przegubem), albo - jak sobie już z proporcjami poradzisz - z czytaniem - bo przypadek trapezowego obciążenia był wyżej opisany...
Na jeden pręt dajesz trójkątne obciążenia o wartości 3,125, a na drugi trapezowe od 3,125 do 5

Go¶æ - 2009-05-16, 12:58

Po prostu nie wpadłem na to, że to obciążenie trzeba podzielić na kilka składowych. Dziękuję za rozwianie wątpliwości ;)
Kuba - 2009-11-10, 22:57

A czy ktoś może zdradzić jak włączyć osiadanie podpór w rm-winie? bo widze ze taka opcja jest, ale nie można jej uruchomić (przy definiowaniu obciążeń w dolnym lewym rogu okna) proszę o pomoc
minoru - 2010-05-13, 15:37

osiadanie trzeba zdeklarować przy definiowaniu podpory, potem można to włączyć,


ja mam pytanie do siatki relacji grup obciążeń, jak to szczegółowo działa? jakakolwiek modyfikacja generuje błędy

Jawa - 2010-05-23, 17:12

Wystarczy jak zrobisz kombinacje
Go¶æ - 2011-04-30, 17:49

czy jest możliwość wstawienia podpory sprężystej?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group