RM-WIN & Robot Millennium & Soldis
Forum na temat projektowania RM-WIN, Robot Millennium & Soldis

Pytania - przemieszczenia jak odczytac

dardzikl - 2011-05-07, 18:08
Temat postu: przemieszczenia jak odczytac
Witam jak nalezy odczytac przemieszczenia? to sa przemieszczenia wezłów i odczytuje wypadkowe w [m] czy to sa deformacje i odczytuje f [m]?
Jawa - 2011-05-08, 18:20

Menu Wyniki => Przemieszczenia. Pamiętaj, że przemieszczenia powinieneś odczytywać od obciążeń charakterystycznych.
Go¶æ - 2011-05-09, 20:30

Witam jak nalezy odczytac przemieszczenia? to sa przemieszczenia wezłów i odczytuje wypadkowe w [m] czy to sa deformacje i odczytuje f [m]? to co podalem jest wydruku schowek i tam musze odczytac wratosc strzalki ugiecia potrzebna do sprawdzenia stanu uzytkowalnosci i zastanawiam sie czy to są przemieszczenia wezłów i odczytuje wypadkowe w [m] czy to sa deformacje i odczytuje f [m]? które należy odczytac...
Jawa - 2011-05-11, 21:33

Jak na załączonym obrazku.
mar - 2011-11-29, 20:30

Witam,
mam pewien problem mianowicie projektuje układ poprzeczny hali z suwnicą w RM-WINie i potrzebuje przemieszczenia slupów, w programie dostaje wynik rzędu 13-16cm, przy czym przy zadanych przekrojach i obciążeniach jest to niemożliwe, nie wiem w czym tkwi błąd, sprawdziłem moduł sprężystości jest ok.

Poza tym wybierając kombinatorykę program nie podaje przemieszczeń od wszyskich kombinacji obciążeń tylko stosunek L/f - dlaczego??

DolÄ…czam plik ze schematem
Pozdrawiam!

Jawa - 2011-11-30, 09:27

Przy włączonych kombinacjach ugięcie możesz odczytać w module stalowym.
Zwróć uwagę, że dla załączonego przykładu musi być odznaczona opcja "Ugięcie liczone od cięciwy pręta" gdyż jest to słup utwierdzony tylko z jednej strony.
Ugięcie od najniekorzystniejszych obciążeń ukryte jest pod oznaczeniem "a:". W przykładzie wynosi 11,5mm.
Program sam wyznaczy kombinacje najniekorzystniejsze po kliknięciu w "Wyznacz niekorzystne".

mar - 2011-11-30, 11:09

Ok dzięki, robiąc w ten sposób otrzymuje przemieszczenia glowicy słupa rzędu 59cm (!!) przy czym w np. Soldisie jest to o jeden rząd wielkości mniej. Załączam obraz okna z RM-Wina oraz sam plik.
Go¶æ - 2011-11-30, 11:14

Pliku nie ma!
mar - 2011-11-30, 11:36

Plik załączam, ale nie pojawia się jako dolączony do wiadomości

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group