RM-WIN & Robot Millennium & Soldis Strona G³ówna RM-WIN & Robot Millennium & Soldis
Forum na temat projektowania RM-WIN, Robot Millennium & Soldis

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
definiowanie przekroju zmiennego na długości
Autor Wiadomo¶æ
sixter

Do³±czy³: 17 Wrz 2007
Posty: 6
Sk±d: Legnica
Wys³any: 2007-09-17, 11:55   definiowanie przekroju zmiennego na dÅ‚ugoÅ›ci  

jestem bardzo ciekaw w jaki sposob mozna w rm-winie zamodelowac takÄ… belke jak w linku ponizej

http://www.cadsis.com.pl/...?go=oferta&id=3

W tym celu trzeba zrobić dwa przekroje o stosunkowo różnej wysokości oraz o przesuniętym srodku ciężkości. Jak to zrobić?. Kiedy modeluje przekrój i przesuwam środek ciężkości do góry program nie zapamiętuje tego. I przez to nie moge uzyskać takiej belki jak w tym linku, tylko taką o pochylonej powierzchni przez to ,że przekrój na początku i na końcu belki mają w tym samym miejscu ułożony środek cięzkośći
 
     
ynio 

Do³±czy³: 17 Wrz 2007
Posty: 12
Sk±d: Polska
Wys³any: 2007-09-17, 15:51     

należy zamodelować przekrój jako teowy i po sprawie
 
     
sixter

Do³±czy³: 17 Wrz 2007
Posty: 6
Sk±d: Legnica
Wys³any: 2007-09-17, 17:59     

W podanym linku nie przekrój jest problemem to zamodelowania. Chodzi mi o to ,ze w podanym linku belka ma plaską powierzchnie górną mimo iż na długości zmienia się jej przekrój. Na poczatku ma większą wysokość na końcu mniejszą. Jak to wykonać aby zachowac płaską powierzchnie górną.
 
     
Jawa 


Pomóg³: 3 razy
Wiek: 44
Do³±czy³: 06 Wrz 2007
Posty: 162
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: 2007-09-17, 23:17     

Dobre pytanie, zastanawiam się jaki wpływ na Twoje pytanie ma wersja programu...
 
     
ynio 

Do³±czy³: 17 Wrz 2007
Posty: 12
Sk±d: Polska
Wys³any: 2007-09-18, 07:38     

wklej zamodelowaną belkę do Cada i zobaczysz że będzie miała poziomą powierzchnię górną (tak jak chciałeś - przynajmniej tak jest u mnie)
 
     
sixter

Do³±czy³: 17 Wrz 2007
Posty: 6
Sk±d: Legnica
Wys³any: 2007-09-18, 14:52     

masz racje Yanio, zauwazylem to jak wkleilem do worda, ale mam teraz kolejny problem. Nie moge wkleic do autocada rysunku. W helpie pisze ze trzeba kliknac "do schowka" a potem wkleic do autocada. Ja mam autocada 2000 LT i kiedy wykonuje tÄ… operacje nie chce mi wkleic.
 
     
ynio 

Do³±czy³: 17 Wrz 2007
Posty: 12
Sk±d: Polska
Wys³any: 2007-09-18, 14:57     

nie mam ltka ale wklejanie do AutoCada niewiele daje bo rysunki są w skażonej skali np. 1 : 0.95842345.... i autorzy programu nie mogą sobie z tym poradzić (w MEGA Cadzie jedynie chyba kopiują się w skali 1:1 )
 
     
sixter

Do³±czy³: 17 Wrz 2007
Posty: 6
Sk±d: Legnica
Wys³any: 2007-09-18, 15:15     

ale czy mimo to da sie te rysunki w autocadzie edytowac. MI sie jakos udało wkleic do Autocada, ale nie moge tego edytowac.
 
     
ynio 

Do³±czy³: 17 Wrz 2007
Posty: 12
Sk±d: Polska
Wys³any: 2007-09-18, 17:34     

da się edytować tylko należy wleić do autocada za pomocą opcji "Paste special"
 
     
sixter

Do³±czy³: 17 Wrz 2007
Posty: 6
Sk±d: Legnica
Wys³any: 2007-09-18, 20:49   http://komoreczka.info/forum/index.php  

kiedy daje "wklej specjalnie " mam do wyboru trzy opcje

1.Picture metafile - jak to klikam to nic sie nie wkleja jest informacja "nie udało sie utworzyc obiektu, upewnij sie ze obiekt jest zamieszczony w rejestrze systemowym"

2.Obraz (Enhanced metafile)- wkleja sie jakby screen shot tego rysunku z rmwina, mozna to zwezyc, rozciagnac, ale edytowac poszczegolnych linii sie nie da.

3. Elementy product - tez nic nie wkleja
 
     
Go¶æ

Wys³any: 2007-10-24, 15:00     

:roll: :lol: :-o :-P ;-) ;-) :-o :lol: :-( :-/ :-/ :-? :-x :-x :cry: :oops: :oops: :oops: 8-) 8-) 8-) :evil: :evil: :roll: :?: :idea:
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Szybka odpowied¼
U¿ytkownik: 


Wyga¶nie za Dni
 
 
 
 
 
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group