RM-WIN & Robot Millennium & Soldis Strona G³ówna RM-WIN & Robot Millennium & Soldis
Forum na temat projektowania RM-WIN, Robot Millennium & Soldis

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Jak obliczyć podatność podpory
Autor Wiadomo¶æ
anth 

Do³±czy³: 09 Mar 2012
Posty: 1
Sk±d: z lasu
Wys³any: 2012-03-09, 13:36   Jak obliczyć podatność podpory  

Witam!
Zastanawiam się jak obliczyć podatność podpory. Konkretny przykład, to oparcie krokwi na płatwiach (które się przecież uginają).
Wydaje mi się, że można tu zastosować zasadę pracy wirtualnej.
Czyli mamy policzone w rm-winie ugięcie w danym punkcie (czyli w miejscu oparcia na płatwi krowi), po czym tworzymy w tym samym miejscu przegub, podporę i sprawdzamy wielkość reakcji. Następnie dzielimy odkształcenie przez siłę i mamy podatność (w metrach na kN).
Przy obliczaniu krokwi możemy wtedy wprowadzić w miejscu oparcia na płatwi podporę z zadaną podatnością i otrzymać wyniki bardziej zbliżone do rzeczywistych.
Chyba, że myślę błędnie to proszę o korektę.
Pozdrawiam!
 
     
Silent_Bob
Go¶æ
Wys³any: 2012-04-07, 15:41   Podatność  

Można to tak zrobić, ale wydaje mi się, że są prostsze, choć ktoś powie, że mniej eleganckie metody.
Możesz w jednym modelu, nawet płaskim zamodelować zarówno płatew jak i krokwie, ja stosuję to dla obliczeń np belki opartej na podciągu.
Zadaję belkę podpartą, niżej powiedzmy belkę podpierającą. Ustawiamy to tak, aby węzły pokrywały się pod względem wymaganej wspólrzędnej, w tym przypadku X. Tworzymy przekrój łącznika dostatecznie sztywny, aby pominąć jego skrócenie(to można różnie zrobić) i obliczamy elementy wspólnie spięte łącznikiem, koniecznie nieważkim.
W ABC Obiekcie mamy węzły zależne do tego typu modeli, tu trzeba pokombinować.
Pozdrawiam
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Szybka odpowied¼
U¿ytkownik: 


Wyga¶nie za Dni
 
 
 
 
 
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group