RM-WIN & Robot Millennium & Soldis Strona G³ówna RM-WIN & Robot Millennium & Soldis
Forum na temat projektowania RM-WIN, Robot Millennium & Soldis

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Prawie podstawy
Autor Wiadomo¶æ
Nowicjusz
Go¶æ
  Wys³any: 2008-10-14, 18:27   Prawie podstawy

Witam. Może moje pytania wydadząsie niektórym śmieszne, ale dopiero pierwszy raz mam styczność z programem rm-win i jestem kompletnie zielony. Rzecz jasna zrobiłem sobie podstawowy kurs ze strony ale i tak niewiele sie z niego dowiedziałem :-/ ,,,a więc moje pytanie brzmi: Jak narysować na belce\ramie obciążenie trójkątne leżące na więcej niż jednym pręcie? Próbuję tworzyć to z obciążenia trapezowego ale nie za bardzo mi to wychodzi :-? ,,,z góry dzięki za odpowiedź i... cierpliwość :->
 
     
Nowicjusz
Go¶æ
Wys³any: 2008-10-14, 21:16   

Jeszcze jedno pytanie. Mianowicie jak narysować obciążenie momentem ?
 
     
Jawa 


Pomóg³: 3 razy
Wiek: 44
Do³±czy³: 06 Wrz 2007
Posty: 162
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: 2008-10-15, 20:41   

Trójkąt to szczególny przypadek trapezu tak więc musisz wybrać obciążenie trapezowe a jako wierzchołki trapezu podać tą samą wartość. Wszystko się wyjaśni jak zerkniesz w zrzut ekranu.

Jeśli trójkąt miałby mieć wierzchołek na początku to w ax oraz bx nalży wpisać 0.

PS: nie ma głupich pytań, nie wiesz to pytaj i zawsze wracaj na forum. Może Ty kiedyś komuś pomożesz.

trojkat.jpg
Plik ¶ci±gniêto 980 raz(y) 26,71 KB

 
     
Nowicjusz
Go¶æ
Wys³any: 2008-10-15, 23:03   

Dzięki wielkie za pomoc :-D ,po takim wytłumaczeniu na pewno będzie mi łatwiej. Ale pojawiają się kolejne niezrozumiałe dla mie zagadnienia :-/ ,mianowicie chodzi o podpory ,bowiem z menu jest ich do wyboru zaledwie 4 ,wśród nich jest m.in "sztywne zamocowanie z możiwoscią przesuwu poprzecznie do osi pręta" ,ale nie ma "sztywnego zamocowania z możliwością przesuwu wzdłuż pręta" (można je gdzieś znaleźć?? ,czy moze należy je tworzyć poprzez obrót "przesuwu poprzecznego" o pewien kąt??) ,,,i pytanie które się powtórzy ,,,chodzi o to jak narysować "obciążenie momentem liniowo rozłożone" ,,,
 
     
ynio 

Do³±czy³: 17 Wrz 2007
Posty: 12
Sk±d: Polska
Wys³any: 2008-10-16, 13:14   

Nowicjusz napisa³/a:
Dzięki wielkie za pomoc :-D ,po takim wytłumaczeniu na pewno będzie mi łatwiej. Ale pojawiają się kolejne niezrozumiałe dla mie zagadnienia :-/ ,mianowicie chodzi o podpory ,bowiem z menu jest ich do wyboru zaledwie 4 ,wśród nich jest m.in "sztywne zamocowanie z możiwoscią przesuwu poprzecznie do osi pręta" ,ale nie ma "sztywnego zamocowania z możliwością przesuwu wzdłuż pręta" (można je gdzieś znaleźć?? ,czy moze należy je tworzyć poprzez obrót "przesuwu poprzecznego" o pewien kąt??) ,,,i pytanie które się powtórzy ,,,chodzi o to jak narysować "obciążenie momentem liniowo rozłożone" ,,,


1. kliknij na wybierana podpore kilka razy to zacznie sie obracać
2. nia ma obciażenia momentem liniowo rozłożonego
 
     
Jawa 


Pomóg³: 3 razy
Wiek: 44
Do³±czy³: 06 Wrz 2007
Posty: 162
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: 2008-10-16, 15:47   

ynio napisa³/a:
1. kliknij na wybierana podpore kilka razy to zacznie sie obracać
2. nia ma obciażenia momentem liniowo rozłożonego


Dokładnie!
 
     
wilukce
Go¶æ
Wys³any: 2009-03-17, 14:01   

a ja mam takie pytanie, mianowicie. Chcialem zrobic najprostszy pret jaki sie da o dł 4m. z dwiema podporami. pierwsze na 1m druga na 4m. obciazenie trojkatne od 1 do 2m. nie wiem wlasnie jak to zrobic gdyz podpora wypada w polowie obciazenia i dzieli pret na 2 czesci a obciazenia na 2 oddzielne prety nie wiem jak zrobic
 
     
Jawa 


Pomóg³: 3 razy
Wiek: 44
Do³±czy³: 06 Wrz 2007
Posty: 162
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: 2009-03-19, 15:28   

Pogubiłem się trochę, pręt 4m, obciążenie 2m ale dzieli pręt na 2 części??
Nieważne. Jeśli jednak część obciążenia trójkątnego masz na 2 belce a resztę na 2 to właśnie o to chodzi,jeśli Cię dobrze nie zrozumiałem zamieść chociaż odręczny rysunek schematu jaki chcesz uzyskać.
 
     
kosma 

Do³±czy³: 07 Kwi 2009
Posty: 2
Sk±d: w-w
Wys³any: 2009-04-07, 09:50   

Ja też mam pytanie. Jak zadać takie obciążenie po trapezie? Tzn konkretnie jak zadac wartosc obciazenia w wezle B
 
     
marmax3 
marmax3

Do³±czy³: 25 Wrz 2007
Posty: 12
Sk±d: Bydgoszcz
Wys³any: 2009-04-07, 10:51   

Przy definiowaniu obciążenia rozłożonego po wpisaniu wartości pa wartość pb "wskakuje" taka sama - ale można ją od razu zmienić! Wystarczy kliknąć na wartość ;-)
 
     
kosma 

Do³±czy³: 07 Kwi 2009
Posty: 2
Sk±d: w-w
Wys³any: 2009-04-07, 12:14   

Pewnie to wina tego, że mam wersję studencką(4.21), ale niemożliwym jest ustalenie wartości pb. Podobnie ze wstawieniem przegubów.. :/
 
     
Jawa 


Pomóg³: 3 razy
Wiek: 44
Do³±czy³: 06 Wrz 2007
Posty: 162
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: 2009-04-13, 22:01   

Nic z tych rzeczy! Wersja "studencka" jest w pełni funkcjonalna tylko, że stara!
 
     
gośc
Go¶æ
Wys³any: 2009-04-14, 22:06   

a może mi ktoś powiedzieć jak zdefiniowac łuk ,bo mi cały czas wychodzi pręt nie wiem dlaczego z góry dzieki
:?: :?:
 
     
Jawa 


Pomóg³: 3 razy
Wiek: 44
Do³±czy³: 06 Wrz 2007
Posty: 162
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: 2009-04-17, 08:43   

Wybierasz definiowanie łuku jak poniżej:



i wklepujesz przykładowe dane jak w okienku i wychodzi Ci następujący łuk. Prawdopodobnie Twój problem polega na tym, że wpisujesz liczbę prętów równą 1! W moim przykładzie dałem 10.

 
     
Go¶æ

Wys³any: 2009-05-09, 13:39   

Witam!

Chciałbym sprawdzić czy poprawnie policzyłem reakcje w podporach w poniższej belce, ale mam problem z narysowaniem obciążenia trójkątnego rozłożonego na jeden pręt i kawałek kolejnego. Prosiłbym o wskazówki ;)

http://i95.photobucket.co...us/belka_p2.jpg
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group