RM-WIN & Robot Millennium & Soldis Strona G³ówna RM-WIN & Robot Millennium & Soldis
Forum na temat projektowania RM-WIN, Robot Millennium & Soldis

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Nośność na ścinanie moduł żelbet
Autor Wiadomo¶æ
Krzysiek 
kirro

Do³±czy³: 12 Wrz 2010
Posty: 1
Sk±d: Tomaszów Lubelski
  Wys³any: 2010-09-12, 11:16   NoÅ›ność na Å›cinanie moduÅ‚ żelbet  

Witam, jestem użytkownikiem RM-WINA wersji 10.17 , mój problem dotyczy nośności zbrojenia na ścinanie. A zatem w oknie dialogowym pojawia się np. siła
Vsd=70 < Vrd3=70kN, przy rozstawie strzemion 10cm,
jak zmniejszę rozstaw strzemion np. do 8 cm, nośność Vrd3 nie zmieni się a zapis trochę mylnie podpowiada Vsd=70 < Vrd3=70, prZecież Vsd nie jest w tym wypadku mniejsze tylko równe i dlaczego nie zmienia się nośność strzemion dla mniejszego rozstawu? Zmienia sie natomiast tylko wartość teoretyczna kąta theta. Trochę mało precyzyjny zapis warunku nośnośći skoro nie widać stosunku wartości nośności strzemion do siły krytycznej..Prosze o pomc kogoś kto jest w temacie....
 
     
Jawa 


Pomóg³: 3 razy
Wiek: 44
Do³±czy³: 06 Wrz 2007
Posty: 162
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: 2010-09-15, 18:04     

Taka sytuacja ma miejsce w przypadku odcinków II-go rodzaju, czyli gdy VSd>VRd1, co oznacza, że potrzebne jest w nich zbrojenie na ścinanie. Wówczas program przyjmuje zbrojenie strzemionami oraz wyznacza kąt theta w taki sposób, aby był spełniony warunek VSd=VRd3 (jeśli to możliwe, tzn. 1<tan(theta)<2). Wówczas pozostaje sprawdzenie warunku VSd<VRd2.
Jeśli użytkownik zmienia rozstaw strzemion (w pewnym zakresie), to nie ma to wpływu na warunek VSd=VRd3, bo program dobiera taki kąt theta, aby tą relację zachować przy jak najmniejszym zbrojeniu na ścinanie (strzemionami). Ale zmiana kąta zmienia wartość VRd2.
Należy pamiętać, że wg normy kąt theta można dobierać dowolnie z zachowanie relacji 1<tan(theta)<2.
 
     
Go¶æ

Wys³any: 2010-09-16, 20:04     

Dzięki serdeczne za odpowiedź. No z tym kątem trochę dziwne ale faktycznie tak mówi norma więc rzecz święta :-) , Ale warunek nośności powinien być bardziej wyraźny Vsd powinna być "mniejsze" w zalezności od rozstawu strzemion tak aby było normowe "mniejsze" a nie "równe", wtedy miałbym pewność ile mam zapasu w nośnośći, a wartość kąta theta którą zmienia program jest teoretyczna. Trochę uproszczony ten algorytm, powinienem mieć mozliwość wyboru kąta theta. Dopiero zacząłem uzywać rm-wina dla nowej normy więc trochę miałem wątpliwości.
 
     
Jawa 


Pomóg³: 3 razy
Wiek: 44
Do³±czy³: 06 Wrz 2007
Posty: 162
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: 2010-09-20, 19:41     

Kto pyta nie błądzi ;-)
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Szybka odpowied¼
U¿ytkownik: 


Wyga¶nie za Dni
 
 
 
 
 
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group