RM-WIN & Robot Millennium & Soldis Strona G³ówna RM-WIN & Robot Millennium & Soldis
Forum na temat projektowania RM-WIN, Robot Millennium & Soldis

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
współczynniki jednoczesności działania obciążeń
Autor Wiadomo¶æ
whisper1987 
student

Wiek: 36
Do³±czy³: 09 Cze 2011
Posty: 1
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: 2011-06-09, 23:14   współczynniki jednoczesnoÅ›ci dziaÅ‚ania obciążeÅ„  

Czy ktoś wie jakie powinny w "grupach obciążeń" być wpisane współczynniki jednoczesności działania obciążeń "psi" i jaką liczbę wpisywać w polu "ważność obciążenia"? Konkretnie mam na mysli n.p. wiatr z lewej; wiatr z prawej; wiatr od czoła; śnieg. Czy w ogóle obc. śniegiem jest ważniejsze niż obc. wiatrem? tzn. "psi d" jest odpowiednio 0.9 i 0.8?
 
 
     
Jawa 


Pomóg³: 3 razy
Wiek: 44
Do³±czy³: 06 Wrz 2007
Posty: 162
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: 2011-06-15, 09:06     

Śnieg jest tak samo ważny jak wiatr oraz jak inne obciążenia. Skorzystaj z opcji tworzenia kombinacji obciążeń - wiatr nie może wiać jednocześnie z lewej jak i prawej strony itp.
 
     
Go¶æ

Wys³any: 2011-06-15, 14:53     

Norma PN-82/B-02000 "Obciążenia budowli - Zasady ustalania wartości", mówi:

3.5. Wartość obciążenia zmiennego do kombinacji obciążeń jest iloczynem wartości charakterystycznej i współczynnika jednoczesności obciążeń "psi o".
Wartości współczynnika "psi o" należy przyjmować zgodnie z rozdz. 4.
[...]
4.2.1. Postanowienia ogólne. W stanach granicznych nośności należy stosować dwie kombinacje:
a) podstawową, składającą się z obciążeń stałych i zmiennych
[...]
4.2.2. Kombinacja podstawowa składa się z obciążeń stałych oraz zmiennych, uszeregowanych wg ich znaczenia, z przynależnymi do kolejnego miejsca wartościami współczynnika jednoczesności "psi o". Kombinacja podstawowa ma postać:
{tu pojawia się wzór (1) z normy}

Wartości współczynnika "psi o" podano w tablicy w normie polecam tam zajrzeć bo nie wiem jak inaczej to tutaj pokazać a nie chce mi się przepisywać tabeli.

PS: Tak, wykluczyłem jednoczesne działanie wiatru z różnych stron. Tak, zaznaczyłem ciężar obudowy, płatwi i ocieplenia itd. jako stały. Natomiast dalej nie wiem jakie współczynniki wpisać w oknie "grupy obciążeń"
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Szybka odpowied¼
U¿ytkownik: 


Wyga¶nie za Dni
 
 
 
 
 
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group