RM-WIN & Robot Millennium & Soldis Strona Gwna RM-WIN & Robot Millennium & Soldis
Forum na temat projektowania RM-WIN, Robot Millennium & Soldis

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Obwiednie jak zrobic?
Autor Wiadomo
kubutek44

Doczy: 14 Wrz 2011
Posty: 1
Skd: lubcza
Wysany: 2011-09-14, 14:14   Obwiednie jak zrobic?  

Witam, mam do projektu zrobić obwiednie momentów. Przeglądnąłem temat z tego forum (http://www.forumrmwin.fora.pl/rozne-inne,1/obwiednie-momentów-czyli-jak-to-zrobic,21.html) ale bez rysunków dalej nie ogarniam;/. Jest szansa żeby ktoś to łopatologicznie wytłumaczył? Dzięki i pozdrawiam.
 
     
Jawa 


Pomg: 3 razy
Wiek: 44
Doczy: 06 Wrz 2007
Posty: 162
Skd: Poznań
Wysany: 2011-09-15, 15:27     

Aby program pokazał Ci obwiednie musisz spełnić 2 rzeczy: wprowadzić obciążenia co najmniej w 2 grupach oraz włączyć kombinatorykę przy sprawdzaniu wartości sił.

1. Rysujesz geometrię ustroju
2. Obciążasz pręty.
a) Zadajesz wielkość obciążenia oraz wpisujesz Grupa: A. (Grupa A - np. obciążenie stałe)
b) Wprowadzasz kolejne obciążenie i dajesz Grupa: B. (Grupa B - np. obciążenie zmienne)
3. Wprowadzasz kombinacje grup obciążeń. Obciążenie => Kombinacje grup obc. (W polu zawsze dalej literkę A - obciążenia stałe występują zawsze, w polu ewentualnie literkę B - obciążenia zmienne nie występują zawsze)
4. Włączasz kombinatorykę (będzie liczona na podstawie kombinacji z pkt. 3). Wyniki => Kombinatoryka
5. Sprawdzasz wykres sił wewnętrznych (Wykresy które się pojawią będą obwiednią czyli siły maksymalne i minimalne od kombinacji obciążeń. Wartość mniejszą w tym przypadku należy interpretować, że działa siła z grupy A a wartość większa działa siła z grupy A i B.) Wyniki => siły przekrojowe
 
     
Aniaś
Go
Wysany: 2011-10-22, 18:46   Problem z obwiednią z kombinatoryką  

Witam, mam problem. Obciążam belkę, przypisuję konkretne obciążenia do grup, ustalam przekrój i wszystko ładnie działa do momentu, aż wcisnę "wyniki->zaznaczam kombinatoryka->siły przekrojowe". wtedy pojawia mi się "BŁĄD nr: 3 ADRES: 0023:E6AC" i zamyka rm win....
gdy nie zaznaczę " kombinatoryka" to normalnie działa, rysuje mi wykresy sił wewnętrznych i jest ok, tylko jak chcę tą obwiednię sił przekrojowych z kombinatoryki, to się coś wysypuje... Proszę o pomoc...
 
     
.
Go
Wysany: 2012-03-09, 18:15     

Nie możesz pisać nowych tematów
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Szybka odpowied
Uytkownik: 


Wyganie za Dni
 
 
 
 
 
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group